Ultraviyole ışınlar ile yapılan sterilizasyon, kapalı alanlarda gün içinde bireylerin dışarıdan iç alana taşıdığı tüm bakteri, mikrop ve virüslerden kaynaklanacak bulaşıcı yapıları yok eden en etkili yöntemdir.

Ultraviyole ışınları; Bakterilerin, virüslerin, küf ve mantarların DNA VE RNA yapısını bozarak etkisiz hale getirir.

 

ÇALIŞMA ŞEKLİ

Fişi sokete takınız.

Dezenfeksiyon süresini zaman ayar paneli vasıtasıyla yapınız.

UV-C ışığı direkt olarak ulaştığı yüzeylerde dezenfeksiyon yapmaktadır. Cam, fleksiglas vb. UV-C performansını düşürmekte veya hiç geçirmemektedir. Gerektiği durumlarda cihazınızı masa gibi bir yüksekliğin üzerine yerleştirip çalıştırabilirsiniz.

Kumanda ile direkt başlatabilir veya 15saniye gecikme verebilirsiniz. Başlatma butonuna basmadan önce ortamı terk ediniz

Ciddi sağlık problemleri yaşamamak için hayvanlar ve insanlar dezenfeksiyon süresince ortamı terk etmelidir. Lamba dezenfeksiyon süresi sonunda otomatik olarak sönecek ve bekleme moduna dönecektir.

Odada bulunması gerekli kişilerin uygun elbise ve gözlük kullanması gereklidir.

Dezenfeksiyon süresi sonunda 30-40 dakika ozon gazının dağılması için bekleyiniz. Ardından 15-30dakika boyunca ortamı havalandırınız.

Zaman ayarı 60 dakikaya kadar seçim imkânı sağlamaktadır.

Başka bir önlem olarak armatürün önüne bir siper konarak odada bulunan kişilere direk ışığın gelmesi engellenir.

Gıdalara direkt uygulanmaması tavsiye edilir.

UV Lambası 2-4 haftada bir alkollü bez ile silinmelidir.

Kullanım süresine göre belirli aralıklarla uv lambalar değiştirilmelidir. (Ortalama yılda 1 kez)

Voltaj 220V / 150W
Etki Alanı 100m²
Boyut 250*250*1000mm
Malzeme Paslanmaz Çelik
Bekleme Süresi 15 saniye
Lamba Ömrü 8000 saat
Garanti Süresi 2 Yıl

 

  • Emniyetli Tasarım, Çarpmaya Dayanıklı
  • Quartz Tüp Verimli Lamba
  • Kaçak Koruma
  • Uzaktan Kumanda
  • Uzun Ömürlü, Yüksek Performanslı
  • Gecikmeli Başlatma

UV-C sterilizasyon sistemlerini evinizde, işyerinizde, tüm kapalı kamusal alanlarda güvenle kullanabilir, bireylere steril ortamda sağlıklı, güvenli bir yaşam ve çalışma alanı oluşturabilirsiniz.

Ultraviyole ışınlar ile yapılan sterilizasyon, kapalı alanlarda gün içinde bireylerin dışarıdan iç alana taşıdığı tüm bakteri, mikrop ve virüslerden kaynaklanacak bulaşıcı yapıları yok eden en etkili yöntemdir.

Sterilizasyon; UV-C ışınları ile sağlanacağından ortamda ilaç kalıntısı bırakmaz.

Kapalı alanların sterilizasyonu sağlanarak bireylerin sağlığını, güvenliğini en üst seviyeye çıkartarak; tüm risklere karşı maksimum koruma sağlar.

İnsan gücüne dayalı dezenfekte işlemlerinde, sahte dezenfektan kullanımı ve insan kaynaklı hataların doğurabileceği sağlık ve maliyet riskleri ile zaman kaybını önleyerek sizi uzun yıllar korur.

Akar etki oranın %100, bakteri etki oranın %99 olduğu klinik olarak test edilmiştir.

Hastane odaları, Ameliyathaneler, Laboratuvarlar, diş klinikleri, eczaneler, özellikle insanların bir arada kalabalık olarak bulunduğu ofis, işyerleri, okullar, avm’ler, toplu taşıma araçları, ibadethaneler, depolama alanları gibi kapalı yerlerde hayata dair her alanda kullanılabilir.

Sohbeti aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Bize yazın